«  Березень 2024  »
2 лютого цього року виповнюється 200 років від дня народження Євгена Павловича Гребінки. Напередодні цього дня творчий десант висадився на батьківщині письменника в селі Мар'янівка. До нашої школи приїхали поет А.Т. Денисенко, редактор районної газети "Гребінчин край" Н.О. Лакуша, представники пісенного гурту "Сусідоньки"з Короваїв, переможниця конкурсів читців творів Є.П. Гребінки 2011 року Наталія Чечель, начальник відділу освіти РДА В.М. Лисогор. Гості приїхали не з пустими руками, а з подарунками. Андрій Денисенко розповів про створення своєї книги "Сяйво Акніберг або біля джерел Гребінчиного Яру", присвяченої письменнику-земляку, та вручив книги для шкільного музею та бібліотеки. Редактор газети Н.О. Лакуша представила присутнім книгу краєзнавця О.І. Припутня "Є.П. Гребінка і Гребінківщина" та подарувала її школі Члени пісенного гурту "Сусідоньки" Марія Юхимівна Коркішко, її сестра Ніна Юхимівна Гавриленко та Галина Іванівна Смик подарували музею вишитий портрет земляка, рушник та картину.  Євген Павлович проникливим поглядом оглядає присутніх, ніби хоче побачити знайомі обличчя та улюблені місця землі своєї.
 А переможниця конкурсу читців творів Є.П.Гребінки щиро прочитала уривок з його твору "Так собі, до земляків". Учні школи дарували гостям байки, вірші та прозу Євгена Гребінки. Велике виховне значення таких зустрічей відзначила у своєму виступі начальник відділу освіти РДА Валентина Миколаївна Лисогор

А потім всі разом - і гості, і господарі поклали квіти на могилу Є.П. Гребінки.